Պակիստանը ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդում հայտնել է, որ Իսրայելը «լուրջ սպառնալիք է ներկայացնում աշխարհին»
Պակիստանը ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդում հայտնել է այն «լուրջ սպառնալիքի մասին», որը ներկայացնում են Իրանի Իսլամական Հանրապետությանը հասցվող իսրայելական հարվածները, տեղեկացրել է Mehr-ը։
ՄԱԿ-ում Պակիստանի մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Ասիմ Իֆթիհար Ահմադը վճռականորեն դատապարտել է Իսրայելի «չարդարացված եւ անօրինական ագրեսիան» Իրանի դեմ՝ հաստատելով, որ Իսլամաբադը համերաշխ է Իրանի կառավարության եւ ժողովրդի հետ։ Ի պատասխան Իրանին Իսրայելի հասցրած հարվածների՝ ՄԱԿ-ում Պակիստանի մշտական ներկայացուցչությունը հրապարակել է հայտարարություն, որտեղ նշվել է, որ Պակիստանը «վճռականորեն դատապարտում է Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեմ Իսրայելի չարդարացված եւ անօրինական ագրեսիան»։
«Պակիստանը համերաշխ է Իրանի եղբայրական ժողովրդի հետ։ Մենք մեր կարեկցանքն ու ցավակցություններն ենք հայտնում մարդկանց զոհվելու եւ վնասի առիթով, որը պատճառվել է այդ հրեշավոր հարձակման հետեւանքով»,- նշվել է հայտարարությունում։

Пакистан заявил в СБ ООН, что Израиль представляет «серьезную угрозу миру»
Пакистан заявил в Совете Безопасности ООН о «серьезной угрозе миру», которую представляют израильские удары по Исламской Республике, сообщает Mehr.
Постоянный представитель Пакистана при ООН посол Асим Ифтихар Ахмад решительно осудил «неоправданную и незаконную агрессию» Израиля против Ирана, подтвердив, что Исламабад решительно солидарен с правительством и народом Ирана.
В ответ на израильские удары по Иранупостоянное представительство Пакистана при ООН опубликовало в понедельник заявление, в котором говорится, что Пакистан «решительно осуждает неоправданную и незаконную агрессию Израиля против Исламской Республики Иран».
«Пакистан решительно солидарен с братским народом Ирана. Мы выражаем наше сочувствие и соболезнования в связи с гибелью людей и ущербом в результате этих чудовищных нападений», - говорится в заявлении.