Պակիստանում երեք ինքնաթիռ վնասվել է  ՌՕՈւ բազայի վրա զինյալների հարձակման հետեւանքով
Երեք ինքնաթիռ վնասվել է ՌՕՈւ բազայի վրա ահաբեկիչների հարձակման հետեւանքով Պակիստանի Միանվալի քաղաքում (Փենջավ հյուսիսարեւելյան նահանգ)։ Այս մասին տեղեկացրել է Պակիստանի պաշտպանության նախարարության հանրային կապերի միջգերատեսչական վարչությունը (ISPR)։
Վարչության տվյալներով՝ երեք ահաբեկիչներ «ոչնչացվել են բազա ներխուժելու փորձի ժամանակ, երեք ահաբեկիչ շրջապատվել է զինվորականների արագ արձագանքելու շնորհիվ»։ Ավարտվում է «նրանց չեզոքացման» գործողությունը։
Հարձակման պատասխանատվությունն ստանձնել է «Թեհրիք-ի-Ջիհադ Պակիստան» ահաբեկչական խմբավորումը, որը դեմ է Պակիստանի կառավարությանը եւ պայքարում է  երկրում «իսկական իսլամական պետության» ստեղծման համար։
Ավելի վաղ ահաբեկիչները մի քանի հարձակումներ էին կատարել Բելուջիստան եւ Հայբեր-Փահթունհվա նահանգներում։ Նրանք գրոհել էին անվտանգության ավտոշարասյունը Գվադար օկրուգում (Բելուջիստան) եւ հեռահար գործադրել պայթուցիկ սարք Դերա-Իսմայիլ-Խան քաղաքի մոտ։ ISPR-ի տեղեկացմամբ՝ զոհվել է 17 զինծառայող, 24 հոգի վիրավորվել է։

В Пакистане три самолета получили повреждения в результате атаки боевиков на базу ВВС
Три самолета и топливозаправщик повреждены в результате нападения террористов на базу ВВС вблизи пакистанского города Мианвали (северо-восточная провинция Пенджаб). Об этом сообщает Межведомственное управление по связям с общественностью (ISPR) пакистанского министерства обороны.
По его данным, трое террористов были «ликвидированы при попытке проникнуть на базу, трое других окружены благодаря быстрому реагированию военных». Завершается операция «по их нейтрализации».
Ответственность за нападение взяла на себя террористическая группировка «Техрик-и-Джихад Пакистан», выступающая против пакистанского правительства и борющаяся за создание в стране «настоящего исламского государства».
Ранее террористы совершили несколько вылазок в провинциях Белуджистан и Хайбер-Пахтунхва. Они атаковали конвой автомашин сил безопасности в округе Гвадар (Белуджистан) и дистанционно подорвали взрывное устройство вблизи города Дера-Исмаил-Хан. По сведениям ISPR, погибли 17 военнослужащих, 24 получили ранения.