Նեթանյահուն խոստացել է «հզոր պատասխան տալ» Երուսաղեմի վրա հարձակվելու դեպքում
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն խոստացել է հզոր, արագ և հստակ հակահարված տալ Երուսաղեմում հարձակումներ իրականացնելու դեպքում։ Նրա խոսքերն է մեջբերում Times of Israel թերթը։
«Ով էլ փորձի մեզ վնաս պատճառել, մենք վնաս կհասցնենք ինչպես իրենց, այնպես էլ բոլոր նրանց’աջակցողներին», – հայտարարել է նա։
Նեթանյահուն նշել է, որ Իսրայելը հակամարտության սրացման չի ձգտում, սակայն պատրաստ է ցանկացած սցենարի։
Հունվարի 28-ին Երուսաղեմում հրաձգության հետևանքով 2 մարդ է տուժել, նրանք լուրջ վնասվածքներ են ստացել։ Թերթի տվյալներով՝ կրակողը 13 տարեկան դեռահաս էր։ Իսրայելի ոստիկանությունը նշել է, որ կասկածներ ունի առ այն, որ Արևելյան Երուսաղեմում տեղի ունեցած միջադեպը ահաբեկչություն է եղել։

Нетаньяху пообещал дать мощный ответ на атаки в Иерусалиме
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху пообещал дать "мощный, быстрый и точный" ответ на атаки в Иерусалиме. Его слова приводит газета Times of Israel.
"Кто бы ни пытался причинить нам вред, мы причиним вред им и всем, кто им помогает", — заявил он.
Нетаньяху также призвал граждан "не вершить суд самостоятельно". Он отметил, что у страны "отличная армия, правительство и службы безопасности".
"Позвольте им делать свою работу", — сказал глава израильского правительства.
28 января два человека пострадали в результате стрельбы в Иерусалиме. По данным газеты, стрелял 13-летний подросток. В результате два человека получили серьезные ранения. Полиция Израиля назвала инцидент со стрельбой в Восточном Иерусалиме подозрением на теракт.