Նահանջ տարվա պատճառով Փարիզում մի քանի ժամով մարել են փողոցների լույսերը
Հինգշաբթի լույս փետրվարի 29-ի գիշերը Փարիզում մի քանի ժամով անհետացել է փողոցային լուսավորությունը, ինչը պատասխանատու Cielis ընկերությունը կապել է նահանջ տարվա պատճառով համակարգչային խափանման հետ։ Այս մասին հայտնում է AFP-ն։
Cielis-ի հայտարարության մեջ ասվում է, որ Փարիզի փողոցների լույսերը մարվել են փետրվարի 28-ի լույս 29-ի գիշերը կեսգիշերին՝ նահանջ տարվա հետ կապված համակարգչային խնդրի հետ կապված անսարքության պատճառով:
«Cielis թիմերը, որոնք երկուսուկես տարի շահագործում էին Փարիզի լուսավորության համակարգը կառավարության հետ պայմանագրով, անմիջապես մոբիլիզացվեցին և մի գիշերվա ընթացքում նորից միացրին լույսերը», - ավելացրել է ընկերությունը:
Նրանք ներողություն են խնդրել Ֆրանսիայի մայրաքաղաքի բնակիչներից պատճառված անհանգստության համար և վստահեցրել, որ սա մեկ անգամ է տեղի ունեցել, և այսօր երեկոյան նման դեպք չի կրկնվի։
Փարիզի որոշ շրջաններում էլեկտրաէներգիայի անջատումը տեւել է մի քանի ժամ, սակայն անջատումների հետ կապված միջադեպեր չեն գրանցվել։

Из-за високосного года в Париже на несколько часов исчез уличный свет
В ночь на четверг, 29 февраля, в Париже на несколько часов исчезло уличное освещение, что ответственная компания Cielis связала с компьютерным сбоем из-за високосного года. Об этом сообщает AFP.
В заявлении Cielis говорится, что в ночь с 28 на 29 февраля в полночь в Париже выключилось уличное освещение из-за сбоя, связанного с компьютерной проблемой, связанной с високосным годом.
«Группы Cielis, которые эксплуатируют систему освещения Парижа в течение двух с половиной лет по государственному контракту, были немедленно мобилизованы и ночью снова включили освещение», – добавили в компании.
Там извинились перед жителями французской столицы за неудобства и заверили, что это одноразовый случай, и сегодня вечером он больше не повторится.
Отключение электроэнергии в некоторых районах Парижа продолжалось несколько часов, но об инцидентах, связанных с отключениями, не сообщалось.