Մոսկվայում կայացել է ՌԴ-ի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի հանդիպումը
Մոսկվայում կայացել է Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի հանդիպումը Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի հետ, հայտնում են ՌԴ կառավարությունից:
Ալեքսեյ Օվերչուկը և Շահին Մուստաֆաևը քննարկել են երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցության արդիական հարցերը, որոնք ընդգրկված են Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքի օրակարգում:
Կողմերն ընդգծել են առևտրի զարգացման դրական դինամիկան, որը հաստատում է երկկողմ համագործակցության արդյունավետությունը: Հանդիպման ընթացքում նշվել է, որ Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև ապրանքաշրջանառության աճը 2023 թվականի հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին կազմել է 20 տոկոս՝ 2022 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ:
Կողմերը վերահաստատել են համագործակցության բոլոր ուղղություններով ռուս-ադրբեջանական հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված կառուցողական երկխոսությունը շարունակելու պատրաստակամությունը:

В Москве состоялась встреча Заместителя Председателя Правительства Российской Федерации с Заместителем Премьер-министра Азербайджанской Республики
В Москве состоялась встреча Заместителя Председателя Правительства Российской Федерации Алексея Оверчука с Заместителем Премьер-министра Азербайджанской Республики Шахином Мустафаевым.
Алексей Оверчук и Шахин Мустафаев рассмотрели актуальные вопросы двустороннего торгово-экономического сотрудничества, входящие в повестку работы Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Российской Федерацией и Азербайджанской Республикой.
Сопредседатели МПК подчеркнули положительную динамику развития торговли, подтверждающую эффективность двустороннего сотрудничества. В ходе встречи отмечено, что рост товарооборота между Россией и Азербайджаном в январе – октябре 2023 года составил 20% по отношению к аналогичному периоду 2022 года.
Стороны подтвердили готовность к продолжению конструктивного диалога, направленного на укрепление российско-азербайджанских отношений по всем направлениям сотрудничества.