Մոսկվայի օդանավակայանում ձերբակալել են իսրայելցի դիվանագետին
Իսրայելի վարչապետի գրասենյակի կազմում գտնվող Nativ կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Ալոն Շոհամը ձերբակալվել է անցյալ չորեքշաբթի Մոսկվայի օդանավակայանում՝ Իսրայել գնալիս, հայտնում է Mignews-ը։
Շոհամին երկար ժամանակ կալանավորել են և խնդրել պատասխանել Ռուսաստանի անվտանգության ուժերի հարցերին, որոնք նկատել են, որ նրա անձնագրում բազմաթիվ գրառումներ կան Ուկրաինա այցելելու մասին։
Շոհամը բացատրել է, որ ինքը ծառայողական հերթապահություն է իրականացրել, և հարցաքննությունից հետո իրեն թույլ են տվել բարձրանալ ինքնաթիռ, ասել է լրագրող Յարոն Ավրահամը։

Израильского дипломата задержали в московском аэропорту
Генеральный директор организации «Натив», входящей в структуру канцелярии премьер-министра Израиля, Алон Шохам был задержан в минувшую среду в московском аэропорту по пути в Израиль, сообщает Mignews.
Шохам был задержан на длительное время, и его попросили ответить на вопросы российских силовиков, которые заметили, что в его паспорте много отметок о посещении Украины.
Шохам объяснил, что находится при исполнении служебных обязанностей, и после допроса ему разрешили сесть в самолет, сообщил журналист Ярон Авраам.