«Մեծ յոթնյակ»-ի արտգործնախարարները վրդովմունք են հայտնել Նավալնիի մահվան կապակցությամբ
«Մեծ յոթնյակ»-ի երկրների արտգործնախարարները շաբաթ օրը կոչ են արել Ռուսաստանին լիովին պարզաբանել Ալեքսեյ Նավալնիի մահվան հանգամանքները, հայտնում է BBC-ն։
Մեծ Բրիտանիայի, Կանադայի, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Կանադայի, ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի և Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարները շաբաթ օրը հանդիպել են Մյունխենում՝ անվտանգության համաժողովի համար:
«Նրանք իրենց վրդովմունքն են արտահայտել կալանավայրում Ալեքսեյ Նավալնիի մահվան կապակցությամբ, ով անարդարացիորեն դատապարտվել է օրինական քաղաքական գործունեության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի համար», - ասվում է Իտալիայի հայտարարությունում, որը ներկայումս նախագահում է յոթ երկրներում:

Главы МИД «Большой семерки» выразили возмущение смертью Навального
Министры иностранных дел стран «Большой семерки» в субботу призвали Россию полностью прояснить обстоятельства смерти Алексея Навального, сообщает BBC.
Министры иностранных дел Великобритании, Канады, Франции, Германии, Италии, Канады, США, Франции и Японии встретились в Мюнхене на конференции по безопасности в субботу.
«Они выразили свое возмущение в связи со смертью в заключении Алексея Навального, несправедливо осужденного за законную политическую деятельность и борьбу с коррупцией», — говорится в заявлении Италии, которая в настоящее время председательствует в семерке стран.