Մենք օգտագործում ենք «երթուղի» տերմինը. Զախարովան ուղղել է «Անադոլու»-ի՝ «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին հարցը
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ ի պատասխան թուրքական «Անադոլու» լրատվական գործակալության թղթակցի հարցին, հստակեցրել է, որ Ադրբեջանը Հայաստանի տարածքով Նախիջևանին կապող հնարավոր ճանապարհի դեպքում Մոսկվան օգտագործում է ոչ թե «միջանցք», այլ «երթուղի» տերմինը:
«Անադոլու»-ի հարցին, թե ինչպե՞ս է ՌԴ-ն գնահատում «Զանգեզուրի միջանցքի» կազմակերպման ուղղությամբ ջանքերը, Զախարովան պատասխանել է․ «Մենք օգտագործում ենք «երթուղի» տերմինը: Տարածաշրջանում տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման խնդիրը քննարկվել է Սոչիի գագաթնաժողովում։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ համապատասխան աշխատանքը կշարունակվի եռակողմ աշխատանքային խմբի շրջանակներում ՝ երեք երկրների փոխվարչապետների համանախագահությամբ»։

Мы используем термин «маршрут»: Мария Захарова исправила турецкого журналиста, произнесшего «Зангезурский коридор»
Официальный представитель МИД России Мария Захарова, отвечая на вопрос корреспондента турецкого информационного агентства «Анадолу», уточнила, что в случае с возможным прохождением дороги, соединяющей Азербайджан с Нахиджеваном, по территории Армении они используют термин «маршрут», а не «коридор».
Xоде брифинга корреспондент агентства «Анадолу» спросил у Марии Захаровой, как Россия оценивает усилия по организации «Зангезурского коридора», который свяжет Азербайджан с Нахиджеваном.
Мария Захарова ответила: «Мы используем термин «маршрут». На встрече в Сочи обсуждался вопрос разблокирования транспортного сообщения в регионе, и была достигнута договоренность, что совместная работа будет продолжена в рамках рабочей группы под сопредседательством вице-премьеров трех стран».