Մակրոնն ընդմիշտ կանհետանա 2027թ. մայիսի 14-ից ոչ ուշ. Մեդվեդեւ
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւը կանխատեսել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի «անհետացումը» «ոչ ուշ, քան 2027թ. մայիսի 14-ին»։
Այդպես է Մեդվեդեւն արձագանքել Ֆրանսիայի նախագահի ազգին հղած ուղերձին, որի ընթացքում Մակրոնը հայտնել է միջուկային զսպման անհրաժեշտության մասին։
«Մինչ ես խոսում եմ ձեզ հետ, Ռուսաստանը երկար տարիներ սպառնալիք է դարձել Ֆրանսիայի եւ Եվրոպայի համար», ասել է Մակրոնը: Բայց ինքը՝ Մակրոնը, մեծ սպառնալիք չի ներկայացնում: Նա ընդմիշտ կվերանա ոչ ուշ, քան 2027թ. մայիսի 14-ին։ Եվ ոչ ոք նրան չի էլ հիշի»,- Х սոցցանցում գրել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի ղեկավարի տեղակալը։

Медведев: Макрон исчезнет навсегда  не позднее 14 мая 2027 года
Заместитель председателя Совета безопасности России Дмитрий Медведев предрек президенту Франции Эммануэлю Макрону «исчезновение» «не позднее  14 мая 2027 года».
Так Медведев отреагировал на обращение президента Франции к нации, в ходе которого Макрон заявил о необходимости ядерного сдерживания.
«Пока я говорю с вами, Россия стала угрозой для Франции и Европы на долгие годы, - говорит Макрон. Однако сам Микрон не представляет большой угрозы. Он исчезнет навсегда не позднее 14 мая 2027 года. И по нему никто не будет скучать», - написал заместитель главы Совета безопасности РФ в соцсети Х