Մահացել է Քուվեյթի էմիրը
Այս մասին հայտնել է Քուվեյթի պետական ​​հեռուստատեսությունը, որը հեռարձակել է էմիրի գրասենյակի պաշտոնական հայտարարությունը։
Աղբյուրի համաձայն՝ Էմիրի գրասենյակի պետնախարար Մուհամմեդ Աբդուլլահ ալ-Մուբարաք աս-Սաբահը նոյեմբերի 29-ին հայտարարել էր միապետի հոսպիտալացման մասին։
Նրա հայտարարության համաձայն՝ շեյխ Նաուաֆի վիճակը կայուն էր, և նա ստանում էր անհրաժեշտ բուժօգնություն։
Քուվեյթի էմիրը գահ էր բարձրացել 2020 թվականի սեպտեմբերի 30-ին՝ իր խորթ եղբոր  մահից հետո, ով երկիրը ղեկավարել էր 2006-ից 2020 թվականներին։

Эмир Кувейта шейх Наваф аль-Ахмед аль-Джабер аль-Сабах скончался на 86-м году жизни.
«С большой печалью и скорбью мы оплакиваем... смерть шейха Навафа аль-Ахмеда аль-Сабаха, эмира государства Кувейт», - говорится в заявлении королевского двора, переданном по государственному телевидению.
Шейх Наваф был приведен к присяге в сентябре 2020 года после смерти своего сводного брата, шейха Сабаха аль-Ахмеда аль-Джабера аль-Сабаха, скончавшегося в США в возрасте 91 года.
В прошлом месяце эмир был госпитализирован в связи с неотложными проблемами со здоровьем, сообщает государственное информационное агентство KUNA.