Կրեմլը մեկնաբանել է Ղրիմի պատկանելության մասին Էրդողանի խոսքերը
Ղրիմի պատկանելության թեման  Ռուսաստանի և Թուրքիայի միջև տարաձայնությունների կատեգորիայից է, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է РИА Новости-ն։
«Ընդհանուր առմամբ, այս թեման պատկանում է մեր և մեր թուրք ընկերների միջև առկա տարաձայնությունների կատեգորիային։ Այստեղ մենք իսկապես բոլորովին այլ կարծիքներ ունենք»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը՝ մեկնաբանելով Էրդողանի հայտարարությունը։
Ավելի վաղ, լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Կիևում այսպես կոչված Ղրիմի պլատֆորմի գագաթնաժողովի մասնակիցներին ուղղված իր տեսաուղերձում հայտարարել է Ղրիմն իր կազմին վերադարձնելու անհրաժեշտության մասին, քանի որ դա միջազգային իրավունքի պահանջ է։

В Кремле прокомментировали слова Эрдогана о принадлежности Крыма
Тема принадлежности Крыма относится к категории разногласий между Россией и Турцией, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
«В целом эта тема относится к категории разногласий, которые есть между нами и нашими турецкими друзьями. Здесь действительно у нас полностью расходятся мнения», - сказал Песков журналистам, комментируя заявление Эрдогана.
Ранее СМИ сообщали, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в своем видеообращении к участникам саммита так называемой Крымской платформы в Киеве заявил о необходимости возвращения Крыма в ее состав, так как это требование международного права.