Իսրայելը արտակարգ դրություն է հայտարարել Իրանի վրա հարվածներից հետո
Իսրայելը արգելել է հավաքները և մարզումները հնարավոր հրթիռային հարձակումների պատճառով։ Իշխանությունները զգուշացնում են վտանգի մասին և կոչ են անում մարդկանց հետևել հրահանգներին, հաղորդում է Times of Іsrael–ը։
Իրանի վրա հարվածների ֆոնին Իսրայելի պաշտպանության ուժերի (IDF) ներքին ռազմաճակատի հրամանատարությունը խիստ անվտանգության միջոցառումներ է ձեռնարկում բնակչության համար։
Այսպիսով, երկրում ժամանակավորապես արգելվել են բոլոր կրթական միջոցառումները, հանրային հավաքները և բիզնեսների մեծ մասի գործունեությունը։ Բացառություն է արվել միայն կարևորագույն ենթակառուցվածքային հաստատությունների համար։
Ներքին ռազմաճակատի հրամանատարության խոսնակ Զվիկա Տեսլերը զգուշացրել է, որ առաջիկա ժամերին երկիրը կարող է ենթարկվել «արևելքից նշանակալի հարձակման»։
Դրանք կարող են լինել «ծանր հրթիռներ», որոնք կարող են հասնել երկրի ցանկացած կետի, ասել է նա Channel 12 լրատվականի եթերում։

Израиль объявил чрезвычайное положение после ударов по Ирану
На фоне ударов по Ирану, командование тыла Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) вводит жесткие меры безопасности для населения.
Так, в стране попали под временный запрет все образовательные мероприятия, общественные собрания и деятельность большинства предприятий. Исключение сделано лишь для учреждений критической инфраструктуры.
Представитель Командования тыла Цвика Теслер предупредил, что в ближайшие часы страна может подвергнуться «значительной атаке с востока».
Это могут быть «тяжелые ракеты», которые способны достичь любой точки страны, сказал он в эфире новостей 12 канала.