Իսրայելի պաշտպանության նախարարը հայտարարել է Գազայում ռազմական գործողությունների նոր փուլի մասին
Մեծ Բրիտանայի ԱԳ նախարար Ջեյմս Քլեվերլին կարծիք է հայտնել, որ Գազայում հրադադար հաստատելու «վերացական» կոչերը իրավիճակի բարելավման չեն հանգեցնի։
«Կրակը դադարեցնելու վերացական կոչերը չեն կարող բարելավել իրավիճակը։ Մենք հետևողականորեն ջանքեր ենք ներդնում, որպեսզի հումանիտար դադարներ սահմանվեն՝ պատանդներն ազատ արձակելու, Գազայում գտնվող Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացիներին տարհանելու համար»,- ասել է Քլեվերլին։
Նա նաև կանխակալ կարծիք է հայտնել, թե հրադադար հաստատելու պարագայում ՀԱՄԱՍ-ը չի պահպանի այն։ Քլեվերլին հավատացրել է նաև, թե Լոնդոնն աշխատում է նաև, որ հակամարտության սրացումը նոր մասշտաբով չտարածվի մերձավորարևելյան տարածաշրջանում։

Глава Минобороны Израиля Галант заявил о новой фазе военных действий в Газе
Глава Минобороны Израиля Йоав Галант заявил о начале новой фазы военных действий в секторе Газа, пишет газета Haaretz.
«Мы перешли к новой фазе войны, военные действия будут продолжаться до получения дальнейших приказов! » — приводит издание слова министра.
Накануне пресс-секретарь Армии обороны Израиля бригадный генерал Даниэль Хагари заявил, что в последние дни военные проводили наземные маневры на территории сектора Газа, но с вечера 27 октября эти операции расширились и в основном затрагивают север анклава.