Իսրայելի ազգային անվտանգության խորհրդի ղեկավարը՝ ռազմական ոլորտում Ադրբեջանի հետ իր երկրի համագործակցության մասին
Մոսադի նախկին բարձրաստիճան աշխատակից եւ Իսրայելի ազգային անվտանգության խորհրդի ղեկավար Ուզի Արադը պատմել է ռազմական ոլորտում Ադրբեջանի հետ իր երկրի համագործակցության մասին:
Արադի խոսքով՝ վերջին 24 տարում Իսրայելի պաշտպանության բանակի ավելի քան 50 ներկայացուցիչներ ՆԱՏՕ-ի հսկողության ներքո եւ Թուրքիայի հետ համագործակցությամբ վերականգնել եւ ժամանակակից պահանջներին են համապատասխանեցրել Ադրբեջանի ռազմական կառավարման կառուցվածքը:
Իրականացվել են զենքի ակտիվ մատակարարում, անօդաչու թռչող սարքերի արտադրության եւ սպասարկման օբյեկտների շինարարություն, անցկացվել են շուրջ 150 տարբեր դասընթացներ Ադրբեջանի ԶՈւ հրամանատարական կազմի համար: Կողմերը համատեղ, առավելապես գաղտնի, զորավարժություններ են անցկացրել Կասպից ծովում և Հայաստանի հետ սահմանին:

Глава Совета национальной безопасности Израиля рассказал о сотрудничестве его страны с Азербайджаном в военной сфере
Бывший высокопоставленный сотрудник Моссада и глава Совета национальной безопасности Израиля Узи Арад рассказал о сотрудничестве его страны с Азербайджаном в военной сфере.
По словам Арада, за последние 24 года более 50 представителей Армии обороны Израиля под наблюдением НАТО и в сотрудничестве с Турцией восстановили и привели в соответствие современным требованиям структуру военного управления Азербайджана.
Шли активные поставки оружия, велось строительство объектов по производству и обслуживанию беспилотников, проведены почти 150 различных курсов для командного состава ВС Азербайджана. Стороны проводили совместные, преимущественно секретные, учения на Каспии и на границе с Арменией.