Իրանը մտնում է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հետ հակամարտության երրորդ փուլ. Ղարիբաբադի
Իրանը մտնում է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հետ հակամարտության երրորդ փուլ: Այս մասին հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության փոխարտգործնախարար Քազեմ Ղարիբաբադին, գրում է ՌԻԱ Նովոստի-ն:
Առաջին երկու փուլերը, նրա կարծիքով, անցած ամռանը Իսրայելի հետ 12-օրյա պատերազմն ու դեկտեմբերի վերջից հանրապետությունում շարունակվող զանգվածային բողոքի ցույցերն էին:
՛՛Այո, նրանք փոխել են մարտավարությունը, բայց կարող եմ մի բան ասել. այս փուլում նրանք նույնքան են պարտվելու, որքան նախորդ երկուսում՛՛,-վստահ է փոխնախարարը:
Իրանն ԱՄՆ-ի նոր հարվածի դեպքում կպատասխանի ՛՛ինչպես երբեք՛՛, հայտարարել են ՄԱԿ-ում հանրապետության առաքելությունից: ՛՛Նախորդ անգամ, երբ ԱՄՆ-ն պատերազմ սկսեց Աֆղանստանում և Իրաքում, նա վատնեց ավելի քան 7 տրիլիոն դոլար և կորցրեց ավելի քան 7 հազար ամերիկյան կյանք՛՛,-հավելել են Առաքելությունում և վստահեցրել երկխոսության պատրաստակամության մասին:

Иран вступает в третью фазу конфликта с США и Израилем: Гарибабади
Иран вступает в третью фазу конфликта с США и Израилем, заявил замминистра иностранных дел исламской республики Казем Гарибабади, пишет «РИА Новости».
Первыми двумя фазами, по его мнению, стали 12-дневная война с Израилем прошлым летом и массовые протесты, продолжавшиеся в республике с конца декабря. «Да, они сменили тактику, но могу сказать одно: в этой фазе они так же потерпят поражение, как и в двух предыдущих», — уверен замминистра (цитата по «РИА Новости»).
Иран в случае нового удара США ответит «как никогда прежде», заявила миссия республики в ООН. «В прошлый раз, когда США ввязались в войны в Афганистане и Ираке, они растратили более $7 трлн и потеряли более 7 тыс. американских жизней», — добавили там и заверили в готовности к диалогу.