Իրանի զինված ուժերը հարվածներ չեն հասցրել Կիպրոսի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի ուղղությամբ․ Արաղչի
Իրանի զինված ուժերը հարձակումներ չեն իրականացրել Կիպրոսի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային:
«Ինչ վերաբերում է Ադրբեջանին, Թուրքիային և Կիպրոսին, ապա Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը հստակ և պաշտոնապես հայտարարել է, որ Իրանի տարածքից կամ զինված ուժերի կողմից ռեակտիվ արկերի նմանատիպ արձակումներ չեն եղել», — ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Բաղային, որից մի հատված հրապարակել է իրանական SNN հեռուստաալիքը:
ԱՄՆ-ն և Իսրայելը փետրվարի 28-ին սկսել են հարվածներ հասցնել Իրանի տարածքում գտնվող օբյեկտներին, այդ թվում՝ Թեհրանին։ Հաղորդվում է ավերածությունների և խաղաղ բնակիչների շրջանում զոհերի մասին: Ի պատասխան՝ Իրանը հրթիռային հարվածներ է հասցնում Իսրայելին և տարածաշրջանում ԱՄՆ-ի ռազմաբազաներին:

Аракчи: ВС Ирана не осуществляли атаку на Кипр, Турцию и Азербайджан
Вооруженные силы Ирана не осуществляли атак на Кипр, Турцию и Азербайджан, заявил официальный представитель МИД Ирана Исмаил Багаи.
«Что касается Азербайджана, Турции и Кипра, то генеральный штаб вооруженных сил Ирана четко и официально заявил, что подобных запусков реактивных снарядов с территории Ирана или вооруженными силами не было», - сказал Багаи в ходе брифинга, отрывок которого опубликовал у себя иранский телеканал SNN.
США и Израиль 28 февраля начали наносить удары по объектам на территории Ирана, в том числе по Тегерану, сообщается о разрушениях и гибели гражданских. Иран осуществляет ответные удары по израильской территории, а также по военным объектам США в регионе Ближнего Востока.