Իրանի նախագահ Ռաիսիի, արտգործնախարարի եւ նրա ուղեկիցների դիերը կուղարկվեն Կում. PressTV
Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսիի, արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր-Աբդոլահիանի եւ նրանց ուղեկիցների մարմինները հրաժեշտի արարողությունից հետո, որն այս րոպեներին տեղի է ունենում Արեւելյան Ադրբեջան նահանգի Թավրիզ քաղաքում (երկրի հյուսիս-արեւմուտք), առաջիկայում կուղարկեն Կում քաղաք, որը գտնվում է Իրանի մայրաքաղաքից ոչ հեռու, տեղեկացրել է PressTV գործակալությունը։
«Նախագահ Ռաիսիի եւ նրա ուղեկիցների մարմինները հուղարկավորության արարողությունից հետո կտանեն Թավրիզով՝ Կում ուղարկելու համար»,- նշվել է հաղորդագրությունում։
Իրանի նախագահ Էբրահին Ռաիսիին, արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր-Աբդոլահիանին եւ պաշտոնատար այլ անձանց տեղափոխող ուղղաթիռը կործանվել էր մայիսի 19-ին երկրի հյուսիս-արեւմուտքում, Վերզեգան շրջանում։ Մայիսի 20-ի առավոտյան Իրանի փոխնախագահ Մոհսեն Մանսուրին հաստատել է ուղղաթիռի կործանման հետեւանքով նախագահի եւ նրա պատվիրակության անդամների զոհվելու մասին տեղեկությունը։

PressTV: тела президента Ирана Раиси, главы МИД и его спутников отправят в Кум
Тела президента Ирана Эбрахима Раиси, главы МИД Хосейна Амир Абдоллахиана и их спутников, погибших 19 мая в авиакатастрофе, в ближайшее время отправят в город Кум, расположенный недалеко от столицы Ирана, по окончании церемонии прощания, проходящей в эти минуты в городе Тебриз провинции Восточный Азербайджан на северо-западе страны, передает агентство PressTV.
Вертолет, перевозивший президента Ирана Эбрахима Раиси, министра иностранных дел Хосейна Амира Абдоллахиана и других официальных лиц, потерпел крушение 19 мая на северо-западе страны в районе Верзеган. Утром 20 мая вице-президент Ирана Мохсен Мансури подтвердил сообщения о гибели президента и его делегации при крушении вертолета.