Համբուրգի ոստիկանները ձերբակալել են օդանավակայան ներխուժած տղամարդուն
Համբուրգի օդանավակայանում ավելի քան 15 ժամ իր դստերը պատանդ պահած զինված տղամարդը լքել  է մեքենան և հանձնվել։ Այս մասին հայտնել է քաղաքի ոստիկանությունը։
Երեխան չի տուժել։ «Պատանդի հետ կապված իրավիճակը լուծված է։ Կասկածյալը մեքենան լքել է դստեր հետ։ Տղամարդուն ոստիկանները ձերբակալել են առանց դիմադրության: Երեխան չի տուժել»,- գրել է ոստիկանությունը։
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան Համբուրգի օդանավակայանը փակվել էր ոստիկանական գործողության պատճառով։ Bild-ը հայտնել էր, որ զինված տղամարդը մեքենայով ներխուժել է թռիչքուղի` մեքենայում պահելով երեխային: Ավելի ուշ պարզվել է, որ նա 35-ամյա թուրք է Ներքին Սաքսոնիայից, որը  ցանկանում էր դստերը տանել Թուրքիա։ Ներխուժելով օդանավակայան՝ նա մեքենան կայանել էր հենց Turkish Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռի մոտ, որից ստիպված  տարհանել են ուղևորներին։

Вооруженный мужчина в аэропорту Гамбурга сдался
Вооруженный мужчина, который более 15 часов удерживал в заложниках свою дочь на территории аэропорта Гамбурга, покинул машину и сдался. Об этом собщила полиция города.
Ребенок не пострадал. «Ситуация с заложником разрешилась. Подозреваемый покинул машину вместе со своей дочерью. Мужчина был задержан полицейскими без сопротивления. Ребенок не пострадал», - написала полиция.
Напомним, что накануне вечером аэропорт Гамбурга был закрыт в связи с полицейской операцией. Издание Bild сообщило, что вооруженный  мужчина на машине прорвался на взлетно-посадочную полосу, в машине он удерживает ребенка. Позже выяснилось, что это 35-летний турок из Нижней Саксонии, который хочет увезти свою дочь в Турцию. Прорвавшись на территорию аэропорта, он припарковал машину прямо у самолета авиакомпании Turkish Airlines, из которого пришлось эвакуировать пассажиров.