Գազայի հարցով Դոհայի բանակցությունների առաջին օրն ավարտվել է «կառուցողական քննարկումներով»
Պաշտոնական անձինք հինգշաբթի օրը Դոհայում կայացած  բանակցությունների ընթացքում առաջընթաց են արձանագրել Իսրայելի և ՀԱՄԱՍ-ի միջև հրադադարի և պատանդների ազատ արձակման համաձայնագրի ձեռքբերման հարցում։ Բանակցությունները պետք է շարունակվեն ուրբաթ օրը, հաղորդում է Walla լրատվական կայքը:
ԱՄՆ-ի, Եգիպտոսի և Քաթարի միջնորդությամբ բանակցությունների առաջին օրն ավարտվեց «կառուցողական քննարկումներով», ըստ երկու ամերիկյան պաշտոնյայի, որոնք պնդել են, որ որոշակի առաջընթաց է գրանցվել:
Բանակցություններին ծանոթ այլ պաշտոնյաներ հայտնել են, որ բանակցությունները  շարունակելու որոշումը ցույց է տվել, որ երկու կողմերն էլ լրջորեն են տրամադրված համաձայնության հասնելու հարցում:

Walla: Первый день переговоров в Дохе по Газе завершился «конструктивными обсуждениями»
Официальные лица отметили прогресс в достижении соглашения о прекращении огня и освобождении заложников между Израилем и ХАМАС в ходе переговоров в Дохе в четверг, которые должны возобновиться на второй день в пятницу, сообщает новостной сайт Walla.
Первый день переговоров при посредничестве США, Египта и Катара завершился «конструктивными обсуждениями», по словам двух  американских чиновников, которые утверждают, что был достигнут определенный прогресс.
Другие официальные лица, знакомые с ходом переговоров, говорят, что решение продолжить переговоры на второй день свидетельствует о том, что обе стороны серьезно настроены на достижение соглашения.