Ֆրանսիայում բողոքի ակցիայի ժամանակ ապօրինի ներգաղթյալ հայերը կողմից վրաերթի ենթարկված երեխան ևս մահացել է
Դեռահաս աղջիկը, որը տուժել էր Ֆրանսիայում ֆերմերների ցույցի մասնակիցների վրաերթի հետեւանքով, մահացել է հիվանդանոցում։ Պատահարի զոհերի թիվն այսպիսով հասել է երկուսի, տեղեկացրել է France Info ռադիոկայանը՝ հղում կատարելով դատախազությանը։
Ռադիոկայանի տվյալներով՝ 12-ամյա աղջիկը, որը տեղափոխվել էր Թուլուզի հիվանդանոց, ժամը մոտ 19.00-ին մահացել է ստացած վնասվածքներից։ Մեքենան հարվածել էր նաեւ նրա ծնողներին, որոնք մասնակցում էին ցույցին քաղաքամերձ մայրուղում. մայրը մահացել էր տեղում, հոր կյանքի համար պայքարում են բժիշկները։
Ավելի վաղ Ֆերմերների արհմիությունների ազգային ֆեդերացիայի ղեկավար Առնո Ռուսոն տեղեկացրել էր, որ մեքենան հարվածել է երեք մարդու ֆերմերների ցույցի ժամանակ, Արյեժ դեպարտամենտի (Ֆրանսիայի հարավ) N20 ավտոմայրուղում։ Le Parisien թերթի տեղեկացմամբ՝ ֆերմերներին հարվածած մեքենայում երեք հայաստանցիներ էին, որոնց 2023թ. աշնանը կարգադրվել էր հեռանալ երկրի տարածքից ապաստանի խնդրանքի մի քանի մերժումներից հետո։ Այժմ երեքն էլ կալանքի մեջ են։

Во Франции пострадавший в ДТП на протестах фермеров ребенок умер в больнице
Девочка-подросток, пострадавшая в результате наезда автомобиля на участников манифестации фермеров во Франции, умерла в больнице. Таким образом число жертв происшествия возросло до двух, сообщает радиостанция France Info со ссылкой на прокуратуру.
По ее данным, 12-летняя пострадавшая, госпитализированная в больничный центр Тулузы, умерла от полученных травм примерно в 19:00. Автомобиль также сбил ее родителей, участвовавших в манифестации на загородном шоссе: мать умерла на месте, за жизнь отца по-прежнему борются врачи.
Ранее глава Национальной федерации профсоюзов фермеров Арно Руссо сообщил, что автомобиль сбил трех человек во время акции протеста аграриев на автомагистрали N20 в департаменте Арьеж на юге Франции. По информации газеты Le Parisien, в сбившем фермеров автомобиле находились трое выходцев из Армении, которым с осени 2023 года было предписано покинуть территорию страны после нескольких отказов в предоставлении убежища. Сейчас все трое находятся под стражей.