Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարարը մեկնում է Իսրայել
Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստիան Լեկորնյուն այսօր երեկոյան կժամանի Իսրայել, որպեսզի վաղը հանդիպի Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուի, պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանի, ռազմավարական հարցերի նախարար Ռոն Դերմերի, ռազմական կաբինետի անդամ Բենի Գանցի և Ազգային անվտանգության խորհրդական Ցախի Հանեգբիի հետ, տեղեկացնում է The Times of Israel-ը:
Ֆրանսիական կողմի տեղեկացմամբ Լեկորնյուն կհանդիպի նաև Գազայում պահվող ֆրանսիացի պատանդների ընտանիքների հետ։
Լեկորնյուն Իսրայելում վերջին անգամ եղել է նոյեմբերին, իսկ վերջերս մեկնել էր Եգիպտոս և Լիբանան:
Պաշտպանության նախարարի հանդիպումները, ըստ ֆրանսիական կողմի հայտարարության, նվիրված են լինելու Գազայում պատերազմին, պատանդներին ազատելու փորձերին, Գազայում հումանիտար իրավիճակին և Լիբանանում ու Կարմիր ծովում էսկալացիան կանխելու Ֆրանսիայի փորձերին։

Министр обороны Франции отбудет с визитом в Израиль
Министр обороны Франции Себастьен Лекорню прибудет сегодня вечером в Израиль для завтрашних встреч с премьер-министром Израиля Биньямином Нетаньяху, министром обороны Йоавом Галланом, министром по стратегическим вопросам Роном Дермером, членом военного кабинета Бенни Ганцем и советником по национальной безопасности Цачи Ханегби, передает The Times of Israel.
По информации французской стороны, Лекорню также встретится с семьями французских заложников, удерживаемых в Газе.
Лекорню  в последний раз побывал в Израиле в ноябре, а недавно побывал в Египте и Ливане.
Встречи министра обороны, согласно заявлению французской стороны, будут посвящены войне в Газе, попыткам освободить заложников, гуманитарной ситуации в Газе и попыткам Франции предотвратить эскалацию в Ливане и на Красном море.