Եթովպիայում հանքի փլուզման հետեւանքով փլատակների տակ է մնացել ավելի քան 20 մարդ
Ավելի քան 20 մարդ Եթովպիայում մնացել է փլատակների տակ կիսաթանկարժեք քարերի արդյունահանման հանքի փլուզման հետեւանքով։ Այս մասին տեղեկացրել է BBC հեռուստառադիոկորպորացիան։
Փլատակների տակ են մնացել ծիածանաքար որոնողները։ Շրջակա բնակավայրերի բնակիչները փորձում են օգնել նրանց եւ մաքրել փլատակները։ Բայց նրանց համար խիստ դժվար է հեռացնել հսկա ապարները, BBC-ն մեջբերել է ականատես Թեսֆայեի խոսքերը։
«Մենք հուսով ենք գտնել ողջ մնացածներին, երբ հասնենք միջադեպի վայր,- ասել է նա։- Շանսերն ավելի քիչ են, բայց մենք չենք դադարեցնում մեր ջանքերը»։

В результате обрушения шахты в Эфиопии под завалами оказались более 20 человек
Свыше 20 человек оказались под завалами в результате обрушения шахты по добыче полудрагоценных камней в Эфиопии. Об этом сообщила телерадиокорпорация BBC.
На глубине в выработке заблокированы старатели, отправившиеся туда в поисках опалов. Жители окрестных населенных пунктов пытаются помочь им и расчистить завалы. Однако им очень трудно справиться с крупными фрагментами скальных пород, приводит BBC мнение очевидца Тесфайе.
«Мы надеемся найти оставшихся в живых, когда доберемся до места инцидента, - сказал он. - Шансов остается все меньше, но мы не прекращаем усилий».