Ես կկանխեմ Երրորդ համաշխարհային պատերազմը․ Թրամփ
Աշխարհը դեռ երբեք այսքան մոտ չի եղել Երրորդ համաշխարհային պատերազմի մեկնարկին։ Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը․
«Ես կկանխեմ երրորդ աշխարհամարտը, ես ճանաչում եմ բոլոր այդ մարդկանց», - ասել է նա։
Թրամփի կարծիքով՝ Ջո Բայդենի վարչակազմի օրոք ԱՄՆ-ն դարձել է թույլ և անարդյունավետ պետություն, որի կարծիքի հետ հաշվի չեն նստում համաշխարհային ասպարեզում:
Թրամփը հանդես է եկել այն պնդմամբ, որ Երրորդ համաշխարհային պատերազմը, (եթե այն սկսվի), կլինի մասշտաբային․
«Դա բոլորովին նույնը չի լինի, ինչ Առաջին և Երկրորդ համաշխարհային պատերազմներն էին։ Սա կլինի ավելի մասշտաբային՝ լիակատար ոչնչացմամբ»,- ասել է նա։

Трамп заявил о "близости" третьей мировой войны
Мир еще никогда не был столь близок к началу третьей мировой войны, заявил бывший президент США Дональд Трамп, выступая перед своими сторонниками в штате Айова.
"Я не думаю, что мы когда-либо подвергались такой опасности развязывания третьей мировой войны, как сейчас. И, как я заявляю в каждой своей речи, я предотвращу третью мировую, я знаю всех этих людей", — сказал он.
По мнению политика, США при администрации его преемника Джо Байдена стали "слабым и неэффективным государством", с мнением которого не считаются на мировой арене.