ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև ազատ առևտրի մասին համաձայնագիր կնքվեց
Երևանում ընթացող Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի շրջանակում կնքվեց ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև ազատ առևտրի մասին համաձայնագիր, ինչպես նաև համապարփակ տնտեսական համագործակցության մասին շրջանակային համաձայնագիր:
Փաստաթուղթը ստորագրեցին ԵՏՀ կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը, Միության երկրների փոխվարչապետերը, ինչպես նաև Սինգապուրի փոխվարչապետ, տնտեսական և սոցիալական քաղաքականության համակարգող նախարար Թարման Շանմուգարատնամը:
ԵԱՏՄ անդամներն են Ռուսաստանը, Հայաստանը, Բելառուսը, Ղազախստանն ու Ղրղզստանը: Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնը նիստին մասնակցում է որպես դիտորդ պետության ղեկավար, իսկ Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սյան Լունն ու Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանին՝ որպես պատվավոր հյուրեր:

В Ереване между ЕАЭС и Сингапуром подписано Соглашение о свободной торговле
Между ЕАЭС и Сингапуром подписано Соглашение о свободной торговле, а также Рамочное соглашение о всеобъемлющем экономическом сотрудничестве.
В рамках проходящего в Ереване заседания Высшего совета документы подписали председатель Коллегии ЕЭК Тигран Саркисян, вице-премьеры стран-членов, а также заместитель премьер-министра, министр-координатор по вопросам социального и экономического развития Сингапура Тарман Шанмугаратнам.
Отметим, что помимо глав ЕАЭС в качестве приглашенных гостей в ереванском заседании участие принимают и президент Республики Молдова Игорь Додон, премьер-министр Республики Сингапур Ли Сянь Лун и президент Исламской Республики Иран Хасан Рухани.