Դեռևս որոշում չկա այն մասին, թե արդյոք Պուտինը անձամբ կմասնակցի Մայամիում կայանալիք G20 գագաթնաժողովին․ Պեսկով
Կոմերսանտի փոխանցմամբ՝ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովի խոսքով՝ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի անձամբ մասնակցելու վերաբերյալ որոշում չի կայացվել դեկտեմբերի 14-15-ը Մայամիում կայանալիք G20 գագաթնաժողովին, թե ոչ։
«Նման որոշումներ դեռևս չեն կայացվել, բայց Ռուսաստանը համապատասխան մակարդակով մասնակցել է յուրաքանչյուր գագաթնաժողովի։ G20-ի կողմից աշխատանքները շարունակվում են», - ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Ալեքսանդր Պանկինը հայտարարել էր, որ երկիրը հրավիրվել է ամենաբարձր մակարդակով մասնակցելու ԱՄՆ-ում կայանալիք G20 գագաթնաժողովին։ Նա նշել է, որ ներկայումս պարզ չէ, թե ով կներկայացնի Ռուսաստանը հանդիպմանը։
Ռուսաստանի G20 շերպա Սվետլանա Լուկաշը 2025 թվականի դեկտեմբերին պարզաբանել է, որ Միացյալ Նահանգները պատրաստվում է Վլադիմիր Պուտինի հնարավոր մասնակցությանը գագաթնաժողովին։

Песков: Решение о том, будет ли Путин лично участвовать в саммите G20  в Майами, пока не принято
Решение о том, будет ли президент России Владимир Путин лично присутствовать на саммите G20 14-15 декабря в Майами, не принято. Об этом сообщил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков, передаёт «Коммерсантъ».
«Решений таких пока не принималось, но в каждом саммите Россия принимала участие на соответствующем уровне. По линии двадцатки работа продолжается»,— сказал Дмитрий Песков на брифинге.
Ранее замглавы российского МИД Александр Панкин говорил, что страну пригласили к участию в саммите G20 в США на высшем уровне. На данный момент неясно, кто будет представлять РФ на встрече, отметил он.
Шерпа России в G20 Светлана Лукаш уточняла в декабре 2025 года, что США готовятся к возможному приезду Владимира Путина на саммит.