Չելյաբինսկում ձերբակակել են Հայաստանում դաշնային հետախուզման մեջ գտնվող քաղաքացուն
«Ռոսգվարդիան» Չելյաբինսկում բռնել է Հայաստանից փախած դատապարտյալին, որը հետախուզման մեջ էր 2023թ. գարնանից։ Նրան հանձնել են ոստիկանության աշխատակիցներին, ՏԱՍՍ-ին տեղեկացրել են  «Ռոսգվարդիայի» Չելյաբինսկի մարզի վարչության մամուլի ծառայությունում։
«Ռոսգվարդիայի» աշխատակիցները տեղեկություն են ստացել տագնապի ազդանշանի գործադրման մասին Տրակտորոզավոդսկի ոստիկանության միգրացիայի հարցերի բաժնում։ Ժամանել ենք պատահարի վայր։ Նրանց դիմել էր բաժնի աշխատակիցը, որն էլ մատնանշել էր այդ տղամարդուն»,- ասել են մամուլի ծառայությունում։
Այստեղ ավելացրել են, որ միգրացիայի հարցերի բաժին եկած ՀՀ քաղաքացին (1993թ. ծնվ.) ստուգվել է տվյալների շտեմարանում։ Հայտնաբերվել է, որ նա հայրենիքում դաշնային հետախուզման մեջ է 2023թ. մայիսից։ Նրան փնտրում էր Հայաստանի Հանրապետության ՆԳՆ Շենգավիթի ոստիկանական բաժինը՝ որպես դատապարտյալ, որը թաքնվում էր քննության մարմիններից։

В Челябинске задержали гражданина, находившегося в федеральном розыске в Армении
Росгвардейцы в Челябинске задержали сбежавшего из Армении подсудимого, который находился в розыске с весны 2023 года. Его передали сотрудникам полиции, сообщили ТАСС в пресс-службе управления Росгвардии по Челябинской области.
«Сотрудники группы задержания управления вневедомственной охраны Росгвардии по Челябинску получили сообщение о срабатывании тревожной сигнализации в отделе по вопросам миграции отдела полиции Тракторозаводский. Прибыли на место происшествия. К ним обратился сотрудник отдела, который и указал на мужчину», - сказали в пресс-службе.
Там добавили, что пришедшего в отдел по вопросам миграции гражданина Армении 1993 года рождения проверили по базам данных. При этом обнаружили, что он находится в федеральном розыске на родине с мая 2023 года. Его разыскивал отдел полиции «Шенгавитский» МВД Республики Армении в качестве подсудимого, скрывшегося от органов следствия.