CBS News․ ԱՄՆ-ը հարվածել է Իրանի տարածքում գտնվող չորս թիրախի
ԱՄՆ-ի կողմից Իրանին հասցված հարվածների հետևանքով խոցվել է չորս թիրախ․ հարվածները հասցվել են ԱՄՆ-ի վեց ցամաքային բազավորման ինքնաթիռներով, հարվածների ավարտից հետո CBS News-ին հայտնել է ամերիկացի պաշտոնյան։
Հարվածներ են հասցվել իրանական հրթիռների և անօդաչու թռչող սարքերի պահեստավորման օբյեկտներին, ինչպես նաև ռադարներին, ասվում է ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարության հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել է սոցիալական ցանցերում, և դա բնութագրվել է որպես «հզոր պատասխան» Իրանի «վտանգավոր վարքագծին»։
ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարությունը (CENTCOM) ավելի վաղ հայտնել էր Իրանում գտնվող օբյեկտներին հարվածներ հասցնելու մասին՝ այն բանից հետո, երբ Թեհրանը հարձակվել էր առևտրային նավի վրա Օրմուզի նեղուցի շրջանում։
Դրանից հետո Իրանի ԻՀՊԿ-ն հայտարարեց, որ իր ուժերը հարվածներ են հասցրել տարածաշրջանում ամերիկացի զինվորականների տեղակայման օբյեկտներին՝ ի պատասխան ԱՄՆ-ի կողմից Իրանի ափամերձ հատվածին, Սիրիկ կղզու շրջանում, հասցված հարվածների։

CBS News: США поразили четыре цели на территории Ирана
В результате ударов США по Ирану были поражены четыре цели: ударыьбыли нанесены шестью американскими самолетами наземного базирования, сообщил CBS News американский чиновник после завершения ударов.
Удары были нанесены по иранским объектам хранения ракет и беспилотных летательных аппаратов, а также радарам, говорится в заявлении Центрального командования США, опубликованном в социальных сетях, назвав это «мощным ответом» на «опасное поведение» Ирана.
Центральное командование США (CENTCOM) ранее сообщило о нанесении ударов по объектам в Иране после атаки Тегерана на коммерческое судно в районе Ормузского пролива.
После этого КСИР Ирана заявил, что его силы нанесли удары по объектам размещения американских военных в регионе в ответ на удары США по побережью Ирана, в районе острова Сирик.