Բլինքենը նախատեսում է նորից այցելել Իսրայել
Պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը նախատեսում է հաջորդ շաբաթվա սկզբին նորից այցելել Իսրայել՝ բանակցելու իսրայելցի եւ պաղեստինցի պաշտոնատար անձանց հետ Գազայի հատվածում պատերազմի մասին, տեղեկացրել է Axios-ը՝ հղում կատարելով երկու աղբյուրի։
Դա Բլինքենի չորրորդ այցելությունը կլինի հոկտեմբերի 7-ին ՀԱՄԱՍ-ի հարձակումից հետո։ Այցը կկայանա Իսրայելի եւ ՀԱՄԱՍ-ի միջեւ պատանդների մասին համաձայնագրի իրականացման ֆոնին, որը, ինչպես սպասվում է, կներառի մարտական գործողությունների մի քանի օրվա դադար։
Սպասվում է, որ Բլինքենը Իսրայել կմեկնի Երախտագիտության օրվանից հետո եւ մինչեւ Բրյուսելում հաջորդ երեքշաբթի ՆԱՏՕ արտաքին գործերի նախարարների գագաթաժողովին մասնակցելը։

Блинкен планирует вновь посетить в Израиль
Госсекретарь Энтони Блинкен планирует вновь посетить в Израиль в начале следующей недели для переговоров с израильскими и палестинскими официальными лицами о войне в секторе Газа, сообщает Axios со ссылкой на два источника.
Это будет четвертая поездка Блинкена в Израиль после теракта ХАМАСа 7 октября. Визит состоится на фоне реализации соглашения о заложниках между Израилем и ХАМАСом, которое, как ожидается, будет включать многодневную паузу в боевых действиях.
Ожидается, что Блинкен поедет в Израиль после Дня Благодарения и до участия в саммите министров иностранных дел НАТО в Брюсселе в следующий вторник.