Այսօր Բաքվում կկայանա Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի ՊՆ ղեկավարների հանդիպումը
Տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը, պաշտպանական համագործակցության ուղղությունները եւ ապագայի ծրագրերը կքննարկեն Վրաստանի, Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի պաշտպանության նախարարները եռակողմ նախարարական հանդիպման ընթացքում, հաղորդում է Վրաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Եռակողմ նախարարական հանդիպումը տեղի կունենա Ադրբեջանի մայրաքաղաք Բաքվում: Հանդիպմանը կմասնակցեն Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեն, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը և Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Յաշար Գյուլերը:
Ադրբեջանի, Վրաստանի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարարները վերջին անգամ հանդիպում են անցկացրել թուրքական Կարսում այս տարվա փետրվարին, որի ընթացքում կողմերի ուշադրությունը դարձվել է համատեղ զորավարժությունների կարևորությանը: Նախարարները ևս մեկ անգամ կարևորել են եռակողմ ձևաչափով համագործակցությունը, որը ծառայում է տարածաշրջանի անվտանգությանը և կայունությանը:

Встреча глав МО Грузии, Азербайджана и Турции пройдет в Баку
Вопросы региональной безопасности, направления оборонного сотрудничества и планы на будущее обсудят министры обороны Грузии, Азербайджана и Турции в ходе трехстороннего министериала, сообщает пресс-служба Минобороны Грузии.
Трехсторонний министериал пройдет в столице Азербайджана Баку. Во встрече примут участие министр обороны Грузии Джуаншер Бурчуладзе, глава Минобороны Азербайджана, генерал-полковник Закир Гасанов и министр обороны Турции Яшар Гюлер.
В последний раз министры обороны Азербайджана, Грузии и Турции проводили встречу в турецком Карсе в феврале этого года, в ходе которой внимание сторон было уделено важности совместных военных учений. Министры еще раз отметили важность сотрудничества в трехстороннем формате, которое служит безопасности и стабильности в регионе.