Ավելի քան 30 մարդ մահացել է  Գազայի հատվածում փախստականների ճամբարի վրա գրոհի հետեւանքով
Ավելի քան 30 մարդ է մահացել Գազայի հատվածում, Ջաբալիայի փախստականների ճամբարի գնդակոծության հետեւանքով։ Այս մասին երկուշաբթի՝ նոյեմբերի 13-ին տեղեկացրել է RT Arabic-ը՝ հղում կատարելով Գազայի քաղաքացիական պաշտպանության տվյալներին։
«12 տուն լիովին ավերվել է, եւ ներկա պահին մենք հայտնաբերել ենք 31 զոհված, ինը վիրավոր Ջաբալիայի ծառայությունների ակումբի տարածքի գնդակոծման հետեւանքով»,- տեղեկացրել է պարբերականը՝ հղում կատարելով քաղպաշտպանության բրիգադին։
Նշվել է, որ ներկա պահին կատարվում են տասնյակ մարդկանց որոնումները, որոնք մնացել են ավերված տների փլատակների տակ։

Более 30 человек погибли в результате атаки по лагерю беженцев в секторе Газа
Более 30 человек погибли в результате обстрела лагеря для беженцев Джабалия на севере сектора Газа. Об этом в понедельник, 13 ноября, сообщил RT Arabic со ссылкой на данные гражданской обороны Газы.
«12 домов были полностью разрушены, и на данный момент мы обнаружили 31 погибшего и девять раненых в результате обстрела территории клуба услуг Джабалии в «Блоке 1», — передает издание заявление бригады гражданской обороны.
Отмечается, что в настоящий момент ведутся поиски десятков людей, оказавшихся под завалами разрушенных после атаки домов.