Ավելի քան 1,5 հազար հայկական բեռնատար սպասում է Վերին Լարսի անցակետով անցնելուն
Ավելի քան 1500 հայկական բեռնատարներ Հյուսիսային Օսիայի Վերին Լարս անցակետում ռուս-վրացական սահմանով անցնելու էլեկտրոնային հերթում են։ Այս մասին հայտնում է Հյուսիսային Օսիայի Ճանապարհային երթեւեկության կազմակերպման կենտրոնի կայքը։
Ընդհանուր առմամբ, վերջին տվյալներով, հերթագրված է 4881 ավտոմեքենա։ Դրանցից Վրաստան մեկնելու էլեկտրոնային հերթում գրանցված է 1573 բեռնատար։
Վերջին մի քանի օրերին Ռուսաստանից Վրաստան տանող ճանապարհին Վերին Լարս անցակետով հսկայական հերթեր են գոյացել։ Քաղաքացիները ստիպված են մի քանի ժամ սպասել անցակետերով, խցանումներով և չեզոք ճանապարհով անցնելու համար։

Свыше 1,5 тыс. армянских грузовиков ожидают проезда через МАПП «Верхний Ларс»
Более 1500 армянских грузовиков находятся в электронной очереди на проезд через российско-грузинскую границу в пункте пропуска «Верхний Ларс» в Северной Осетии. Об этом сообщается на сайте Центра организации дорожного движения Северной Осетии.
Всего в очереди, по последним данным, зарегистрировано 4 881 машина. Из них в электронной очереди на проезд в Грузию зарегистрировано 1573 грузовика.
Огромные очереди сохраняются на дороге из России в Грузию через МАПП «Верхний Ларс» последние несколько дней. Гражданам приходится по нескольку часов ожидать проезда через контрольные пункты пропуска, заторы и на «нейтралке».