ԱՊՀ արտգործնախարարները կքննարկեն իրավիճակը «Կրոկուսի» ահաբեկչության շուրջ
«Կրոկուս սիթի հոլի» ահաբեկչության շուրջ իրավիճակը կդառնա ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների Խորհրդի քննարկման թեմաներից մեկը, որը տեղի կունենա ապրիլի 12-ին Մինսկում։ Այս մասին լրագրողներին ասել է Համագործակցության գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Իլհոմ Նեմատովը։
«ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների Խորհրդում հաստատ կքննարկվեն ահաբեկչության դեմ համատեղ պայքարի հարցերը, այդ թվում, բնականաբար, կքննարկվի նաեւ այս իրավիճակը։  Այն կլինի բոլոր միջոցառումների քննարկման առարկան, որոնք կիրականացվեն ԱՊՀ շրջանակում»,- ասել է Նեմատովը։
Վերջին տվյալներով՝ մարտի 22-ին տեղի ունեցած «Կրոկուսի» ահաբեկչության զոհերի թիվը հասել է 139-ի, նույնականացվել է 95-ը։

Главы МИД СНГ обсудят ситуацию вокруг теракта в «Крокусе»
Ситуация вокруг теракта в «Крокус сити холле» станет одной из тем обсуждения на совещании Совета министров иностранных дел СНГ, который пройдет 12 апреля в Минске. Об этом сообщил журналистам замгенсека Содружества Ильхом Нематов.
«На Совете министров иностранных дел стран СНГ наверняка, обсудят вопросы совместной борьбы с терроризмом, в том числе эту ситуацию, естественно, обсудят. Она будет предметом обсуждения всех мероприятий, которые будут проводиться в рамках СНГ», - сказал Нематов.
По последним данным число жертв теракта в «Крокусе», произошедшего 22 марта, возросло до 139 человек, 95 из них опознаны․