ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններում Իրանի պատվիրակությունը բաղկացած է 71 հոգուց․ Tasnim
Ապրիլի 11-ին Իսլամաբադում նախատեսված ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններին Իրանի պատվիրակությունը բաղկացած է 71 մարդուց, հաղորդում է իրանական Tasnim լրատվական գործակալությունը։
Սա ներառում է բանակցողներ, փորձագետներ, անվտանգության աշխատակիցներ և լրագրողներ: Պատվիրակությունը գլխավորում է Իրանի խորհրդարանի (Մեջլիս) խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը, իսկ բանակցողների թվում է, ի թիվս այլոց, Իրանի փոխարտգործնախարար Քազեմ Ղարիբաբադին:
Ապրիլի 10-ի երեկոյան Իրանի պատվիրակությունը ժամանեց Իսլամաբադ՝ ԱՄՆ-ի հետ հակամարտության կարգավորման և երկարաժամկետ համաձայնագրի կնքման շուրջ բանակցություններ վարելու համար։

Tasnim: делегация Ирана на переговорах с США состоит из 71 человека
Иранская делегация на переговорах с США, которые 11 апреля должны пройти в Исламабаде, состоит из 71 человека, сообщило иранское агентство Tasnim.
Отмечается, что в это число входят как непосредственно переговорщики, так и эксперты, сотрудники службы безопасности и журналисты. Возглавляет делегацию спикер иранского парламента (Меджлиса) Мохаммад Багер Галибаф, а в число переговорщиков входит, в частности, замглавы МИД Ирана Казем Гарибабади.
Вечером 10 апреля делегация Ирана прибыла в Исламабад на переговоры с США по вопросу урегулирования конфликта и заключения долгосрочного соглашения.