Արիզոնայում շտապօգնության ինքնաթիռի վթարի հետևանքով չորս մարդ է զոհվել
Արիզոնա նահանգի Չինլե օդանավակայանի մոտակայքում բժշկական ինքնաթիռի վթարի հետևանքով չորս մարդ է զոհվել, հայտնում է Նավահո ազգի՝ տարածքում բնակվող հնդկացիների արգելոց-բնակավայրի ոստիկանությունը։
«Փոքր երկպտուտակային ինքնաթիռը մոտավորապես ժամը 12:40-ին կործանվել և այրվել է Չինլե օդանավակայանի մոտ։ Օդանավում եղել է չորս մարդ, ոչ ոք տեղացի չի եղել, նրանց մահը հաստատվել է», - ասված է մամուլի հաղորդագրության մեջ։
Ինքնաթիռը ուղևորվում էր հիվանդանոց՝ հիվանդին վերցնելու: Տրանսպորտի ազգային անվտանգության խորհրդի և Դաշնային ավիացիայի վարչության ներկայացուցիչները մեկնել են դեպքի վայր՝ վթարի հանգամանքները հետաքննելու համար: Ինքնաթիռի վթարի պատճառը դեռևս անհայտ է:

В Аризоне при крушении самолета санавиации погибли четыре человека
Крушение самолета санавиации рядом с аэропортом Чинл в штате Аризона привело к гибели четырех человек. Об этом сообщила полиция индейской резервации нации навахо, которая проживает на этой территории.
«Небольшой двухвинтовой самолет санавиации около 12:40 разбился и загорелся рядом с аэропортом Чинл. На борту находилось четыре человека, все неместные, их гибель подтверждена», - говорится в пресс-релизе.
Отмечается, что самолет следовал в больницу, чтобы забрать пациента. Представители Национального совета по безопасности на транспорте и Федерального управления гражданской авиации отправились на место, чтобы расследовать обстоятельства крушения. Пока причина авиакатастрофы не называется.