Ալիևը հաստատել է Հայաստանի հետ սահմանի սահմանազատման և անվտանգության հանձնաժողովի համատեղ գործունեության կանոնակարգը
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հրամանագիր է ստորագրել, որով հաստատել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման համատեղ հանձնաժողովների գործունեության կանոնակարգը:
Հրամանագրով հաստատվում է 2024 թվականի օգոստոսի 30-ին ստորագրված «Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի և Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին դրույթը»։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ  Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հոկտեմբերի 24-ին ստորագրել է «Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին» կանոնակարգը վավերացնելու մասին» օրենքը:

Алиев подписал указ об утверждении регламента комиссий до делимитации границы Армении и Азербайджана
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал указ об утверждении «Положения о совместной деятельности Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения и Комиссии по делимитации государственной границы и вопросам безопасности границы между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой». Как сообщает АПА, согласно указу, утверждено положение, подписанное 30 августа 2024 года.
Сегодня аналогичный указ подписал президент Армении Ваагн Хачатурян. Ранее НС РА утвердил регламент.
А вот утвердил или даже обсуждал ли милли меджлис Азербайджана  вышеотмеченный регламент, остается не известным.