Ադրբեջանը եւ Բուլղարիան ամրացնում են ռազմավարական գործընկերությունը
Բաքվում ստորագրվել է համատեղ հռչակագիր Ադրբեջանի եւ Բուլղարիայի միջեւ ռազմավարական գործընկերության ամրապնդման մասին։
Ինչպես տեղեկացրել է APA-ն, փաստաթուղթը ստորագրել են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը եւ Բուլղարիայի նախագահ Ռումեն Ռադեւը։
Մամուլի համար արված հայտարարությունում Ալիեւը պարծեցել է Բուլղարիա ադրբեջանական գազի արտահանման ավելացմամբ։ «Անցած տարի Բուլղարիայի շուկա է արտահանվել 1 մլրդ 250 մլն խորանարդ մետր ադրբեջանական գազ։ Համեմատության համար կարող եմ ասել, որ 2022թ. այդ թիվը կազմում էր ընդամենը 600 մլն»,- տեղեկացրել է Ալիեւը։

Азербайджан и Болгария укрепляют стратегическое партнерство
В Баку подписана совместная декларация об укреплении стратегического партнерства между Азербайджаном и Болгарией.
Как сообщает АПА, документ подписали президент Азербайджана Ильхам Алиев и президент Болгарии Румен Радев.
В заявлении для прессы Алиев похвастался ростом экспорта азербайджанского газа в Болгарию. «В прошлом году на рынок Болгарии было транспортировано 1 млрд 250 млн кубометров азербайджанского газа. Для сравнения могу сказать, что в 2022 году эта цифра составляла всего 600 млн», - сообщил Алиев.