Ադրբեջանի նախագահական ընտրությունում թեկնածուների թիվը հասել է 17-ի
Ադրբեջանում նախագահական ընտրություններին մասնակցելու համար իրենց թեկնածությունն են առաջադրել 17 հոգի։ Ինչպես տեղեկացրել է APA-ն, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԿԸՀ նախագահ Մազահիր Փանահովը։
Նա նշել է, որ 17-ից 7-ը, որոնց թեկնածության առաջադրումը հաստատվել է, արդեն ԿԸՀ են ներկայացրել ստորագրաթերթիկները եւ անհրաժեշտ այլ փաստաթղթեր որպես թեկնածու գրանցվելու համար. «3 մարդու թեկնածությունն արդեն գրանցվել է, իսկ 4 մարդու փաստաթղթերը ԿԸՀ նիստերում կդիտարկվեն առաջիկա օրերին»։
Նշենք, որ հիմնական թեկնածուն գործող նախագահ Իլհամ Ալիեւն է, իսկ մյուսների առաջադրումն ու գրանցումը կրում են ձեւական բնույթ։

Для участия в президентских выборах в Азербайджане свои кандидатуры выдвинули 17 человек
Для участия в президентских выборах в Азербайджане свои кандидатуры выдвинули 17 человек. Как сообщает АПА, об этом в беседе с журналистами сказал председатель ЦИК Мазахир Панахов.
Он отметил, что 7 из 17 человек, выдвижение кандидатур которых утверждено, уже представили в ЦИК подписные листы и другие необходимые документы для регистрации своих кандидатур: «Кандидатуры 3 человек уже зарегистрированы, а документы 4 человек будут рассмотрены на заседаниях ЦИК в ближайшие дни».
Отметим, что основным кандидатом является действующий президент Ильхам Алиев, а выдвижение и регистрация остальных носит формальный характер.