Ադրբեջանի ԿԸՀ-ն նախագահական ընտրությունների արդյունքները կամփոփի մինչեւ փետրվարի 17-ը
Ադրբեջանում նախագահական ընտրությունների ադյունքների ամփոփման եւ դրանք սահմանադրական դատարանի հաստատմանը ներկայացնելու գործընթացը կավարտվի փետրվարի 17-ին։ Ինչպես տեղեկացրել է APA-ն, Ընտրական օրենսգրքի համաձայն՝ ԿԸՀ-ն նախագահական ընտրությունների արդյունքների ամփոփում եւ դրանց հանձնումը սահմանադրական դատարանին՝ հաստատման համար, պետք է ապահովի 10 օրվա ընթացքում՝ սկսած քվեարկության օրվանից։
Արտահերթ նախագահական ընտրությունների հետ կապված՝ այդ շրջանը ընդգրկում է մինչեւ փետրվարի 17-ը։
Փետրվարի 7-ին անցկացված քվեարկության նախնական արդյունքների համաձայն՝ գործող նախագահ Իլհամ Ալիեւը առջեւում է՝ 92,05 տոկոս ձայներով։

ЦИК Азербайджана подведет итоги президентских выборов до 17 февраля
Процесс подведения итогов президентских выборов в Азербайджане и представления результатов в конституционный суд для утверждения завершится к 17 февраля. Как передает АПА, согласно Избирательному кодексу, ЦИК должна обеспечить подведение итогов президентских выборов и их передачу в конституционный суд для утверждения результатов в течение 10 дней, начиная со дня голосования.
В связи с внеочередными президентскими выборами этот период охватывает период до 17 февраля.
Согласно предварительным результатам голосования, проведенного 7 февраля, действующий президент Ильхам Алиев лидирует с 92,05% голосов.