Ադրբեջանի ԱԳ նախարարը ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի հետ խոսել է «ՀՀ Սահմանադրության փոփոխության» մասին
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ՛Բրայենի հետ։ Այս մասին ԱՊԱ-ին հայտնել են Ադրբեջանի ԱԳՆ-ից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների և Ադրբեջանի միջև երկկողմ և բազմակողմ օրակարգային հարցեր, ինչպես նաև Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկա վիճակն ու հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրները։
Բայրամովը ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականին տեղեկացրել է հետհակամարտային շրջանում տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի և Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունների մասին։
Նշվել է, որ Ադրբեջանը կողմ է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը։
Չնայած համաձայնագրի իրականացման զգալի առաջընթացին, ընդգծվել է «Հայաստանի Սահմանադրության և օրենսդրական ակտերի փոփոխության և Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության նկատմամբ շարունակվող պահանջներից հրաժարվելու կարևորությունը»։

Байрамов пожаловался О'Брайену на Конституцию Армении
Министр иностранных дел Джейхун Байрамов встретился с находящимся с визитом в Азербайджане помощником госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Джеймсом О'Брайеном. Об этом сообщили АПА в МИД Азербайджана.
«Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов проинформировал помощника госсекретаря США о ситуации в регионе в постконфликтный период, о переговорах по мирному договору между Азербайджаном и Арменией. Было отмечено, что Азербайджан, как инициатор основных элементов мирного процесса с Арменией, является заинтересованной стороной в установлении мира и стабильности в регионе.
Несмотря на значительный прогресс в реализации проекта, была подчеркнута важность внесения поправок в Конституцию и законодательные акты Армении, и отказа от продолжающихся претензий на территориальную целостность и суверенитет Азербайджана», - цитирует СМИ сообщение ведомства.