Շատ հուզված եմ այստեղ լինել. Քարդաշյան
«Շատ հուզված եմ այստեղ լինել»,- Երևանում անցկացվող Տեղեկատվական տեխնոլոգիներիհամաշխարհային համաժողովում՝ WCIT 20219-ում այսպես իր ելույթը սկսեց հայտնի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը։
Նա իր ելույթում կիսվեց իր փորձով, թե ինչպես կարելի է տեխնոլոգիաներն օգտագործելով հասնել հաջողության, ձեռք բերել այդքան շատ հետևորդների բանակ, ինչպես նաև հաջողություն ունենալ բիզնեսում:
Նրա խոսքով՝  հաջողության հասավ միայն նրա համար, որ շատ կազմակերպված է. «Կարծում եմ՝ դա օգնեց»։
Քիմը նաև խոսեց իր կյանքից, մասնավորապես, ինչպես է կարողանում ապրել այդքան թափանցիկ՝ սեփական կյանքը բացելով ու առանց անձնական կյանքի։
«Սկզբում ես իրականում չգիտեի, թե ինչ է նշանակում «privacy»: Ինձ համար նորմալ էր, որ մարդիկ գիտեն իմ կյանքի ամեն դետալը, բայց երբ տարիքը անցնում է, մեծանում ես , ունենում ես երեխաներ, սկսում ես գնահատել «privacy»-ն, քանի որ առաջ է գալիս արդեն անվտանգության հարցը: Ես հասկացա, որ երբ շատ բան ես տարածում, դա կարող է վտանգավոր լինել։ Չնայած դրան՝ ես սիրում եմ չափավոր բաց լինել հասարակության համար, բայց ավելի շատ եմ մտածում, թե ինչով կարելի է կիսվել, իսկ ինչով՝ ոչ»,-ասաց Քիմ Քարդաշյանը։
Հարցին՝ ինչ միտք առաջացավ Հայաստան այցելելուց հետո, նա պատասխանում է. « Կարծում եմ, որ Հայաստան այցից հետո ես կստեղծեմ ինչ-որ մի բան՝ գեղեցկության հետ կապված։ Կարծում եմ, որ կարելի է ինչ-որ մի բան անել հայկական ծաղիկների հետ կապված, այսինքն՝ մի բան, որում ես կկարողանամ օգտագործել այդքան գեղեցիկ հայկական ծաղիկները»։

Я очень взволнована, находясь в Армении: Кардашьян
«Я очень взволнована, находясь в Армении», - так начала свое выступление известная телезвезда Ким Кардашьян на Всемирной конференции по информационным технологиям, проходящей в Ереване.
В своем выступлении она поделилась своим опытом, как, используя технологии, добиться успеха, получить армию последователей, а также добиться успеха в бизнесе.
По ее словам, она достигла успеха лишь потому, что очень организована: «Думаю, это помогло».
Ким также рассказала о своей жизни, в частности, о том, как она может жить так транспарентно, открывая свою жизнь всем. «Для меня было нормально, что люди знают каждую деталь моей жизни, но когда взрослеешь, рожаешь детей, начинаешь оценивать "privacy", потому что возникает вопрос безопасности. Несмотря на это, я люблю быть умеренно открытой для общества, но больше думаю, чем можно поделиться, а чем-нет", - сказала Ким Кардашян.
На вопрос, какая мысль возникла после посещения Армении, она ответила: "Думаю, что после визита в Армению я создам что-то, связанное с красотой. Думаю, что можно что-то сделать, связанное с армянскими цветами, то есть то, в чем я смогу использовать такие красивые армянские цветы".