Հայկական բեռների արգելափակումը խաթարում է վրաց-հայկական դարավոր բարեկամության ոգին. Սալոմե Զուրաբիշվիլի
Հայկական բեռների արգելափակումը խաթարում է վրաց-հայկական դարավոր բարեկամության ոգին, հայտարարել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին։
«Վրաստանը պետք է գործի որպես իսկական գործընկեր, այլ ոչ թե ճնշման օղակ։ Նման գործողությունները խաթարում են վստահությունը և տարածաշրջանային տնտեսական կայունությունը։ Սա պետք է անհապաղ դադարեցվի», - գրել է նա սոցիալական ցանցերում։

Саломе Зурабишвили: Блокирование армянских грузов нарушает дух многовековой грузино-армянской дружбы
Блокирование армянских грузов нарушает дух многовековой грузино-армянской дружбы, заявила президент Грузии Саломе Зурабишвили.
«Грузия должна выступать в качестве истинного партнера, а не канала давления. Подобные действия подрывают доверие и региональную экономическую стабильность. Это должно прекратиться немедленно», - написала она в соцсети․