Երևանը մտնում է մասշտաբային ներդրումների նոր փուլ. Ավինյանը մանրամասներ է պատմել Forbes-ին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Forbes-ի ՝ Հայաստանին նվիրված նոր համարում հայտնել է, որ Երևանը մտնում է մասշտաբային ներդրումների նոր փուլ: ֆրանսիացի ճարտարապետ Ժան — Միշել Վիլմոտի կողմից մշակված 2 միլիարդ դոլար արժողությամբ Downtown Yerevan նախագիծը կդառնա Հայաստանի ժամանակակից պատմության մեջ օտարերկրյա կապիտալի մասնակցությամբ խոշորագույն քաղաքային նախագծերից մեկը:
Կենտրոնի մոտակայքում գտնվող չօգտագործվող հողերի վրա (Նորագյուղի տեղում) այն կստեղծի գործարար և ֆինանսական կլաստեր ՝ բնակարաններով, կանաչ գոտիներով և նորացված Երևան լճով ։ Ներդրողների համար կբացվի 150 տեղամաս։
Մինչ Downtown-ի շինարարությունը մենք առաջ ենք տանում Վիլմոտի մեկ այլ նախագիծ ՝ Կասկադի երկար սպասված ավարտը, որի շրջանակներում կհայտնվեն ժամանակակից արվեստի թանգարան և 1000 տեղանոց համերգասրահ ՝ դեպի Արարատ տեսարանով:
Մինչդեռ Կոնդ թաղամասում գտնվող Old City նախագիծը Երեւանի հնագույն թաղամասը (թվագրվում է 17-րդ դարով) կվերափոխի մշակութային-ժամանցային կլաստերի, որտեղ համադրվում են պատմական պահպանությունն ու ժամանակակից հարմարությունները":

Авинян сообщил Forbs, что Ереван вступает в фазу новых крупных инвестиций
Авинян в новом выпуске Forbes, посвящённом Армении сообщил, что Ереван вступает в новую фазу масштабных инвестиций.
Downtown Yerevan — проект стоимостью 2 миллиарда долларов, разработанный французским архитектором Жан-Мишелем Вильмоттом — станет одним из крупнейших городских проектов с участием иностранного капитала в современной истории Армении.
Расположенный на неиспользуемых землях вблизи центра [на месте Норагюха], он создаст деловой и финансовый кластер с жильём, зелёными зонами и обновлённым озером Ереван. Для инвесторов будет открыто 150 участков.
До начала строительства Downtown мы продвигаем другой проект Вильмотта — долгожданное завершение Каскада, в рамках которого появятся музей современного искусства и концертный зал на 1000 мест с видом на Арарат.
Между тем, проект Old City в районе Конд преобразит старейший район Еревана (датируемый XVII веком) в культурно-развлекательный кластер, где сочетаются историческая сохранность и современные удобства».