Արթուր Ջավադյանը հանդիպել են ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Կրիստալինա Գեորգիեւայի հետ
Ավարտվել է ՀՀ պատվիրակության այցը ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոն, որին մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը եւ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի եւ Համաշխարհային բանկի 2019 թվականի տարեկան ժողովի վերջին օրը ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը եւ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը հանդիպել են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի նորընտիր գործադիր տնօրեն Կրիստալինա Գեորգիեւայի հետ։
Հանդիպման ընթացքում հայկական կողմը շնորհավորել է տիկին Գեորգիեւային ԱՄՀ տնօրենի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Բարձր է գնահատվել ԱՄՀ դերը զարգացող երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի տնտեսության կայունացման հարցում։
Քննարկվել են ներկայումս ԱՄՀ հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերը, Հայաստանի տնտեսության զարգացման հեռանկարներն ու մարտահրավերները, տարածաշրջանային հնարավորությունները։
Հանդիպման վերջում Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը տիկին Գեորգիեւային հրավիրել է Հայաստան՝ ԱՄՀ հետ համատեղ իրականացվող համաժողովներից մեկին մասնակցելու համար։

Артур Джавадян встретился с исполнительным директором МВФ Кристалиной Георгиевой
Завершился визит делегации Армении в столицу США Вашингтон, в котором приняли участие вице-премьер Армении Мгер Григорян и председатель Центрального банка Артур Джавадян.
В последний день ежегодного собрания Международного валютного фонда и Всемирного банка 2019 года вице-премьер Армении Мгер Григорян и председатель Центрального банка Артур Джавадян встретились с новоизбранным исполнительным директором Международного Валютного Фонда Кристалиной Георгиевой.
В ходе встречи армянская сторона поздравила г-жу Георгиеву с избранием на пост директора МВФ. Была высоко оценена роль МВФ в стабилизации экономики развивающихся стран, в том числе Армении.
Были обсуждены программы, реализуемые совместно с МВФ, перспективы и вызовы развития экономики Армении, региональные возможности.
В конце встречи председатель Центрального банка Артур Джавадян пригласил госпожу Георгиеву в Армению для участия в одном из совместных с МВФ форумов.