Զինծառայողների ատեստավորման գործընթացին հետևելու նպատակով Պապիկյանն այցելել է ՊՆ  զորամասեր
Զինծառայողների ատեստավորման գործընթացին հետևելու նպատակով հուլիսի 11-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ  զորամասեր, որտեղ ատեստավորման հերթական քննության շրջանակում զինծառայողները ստուգարքներ էին հանձնում շարային պատրաստություն, կրակային պատրաստություն առարկաներից և մասնագիտական գիտելիքների ու ծառայողական պարտականությունների իմացությունից:
Զրուցելով զինծառայողների հետ` Սուրեն Պապիկյանը նրանց մաղթել է բարեհաջող քննություններ ու բարձր արդյունքներ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ևս մեկ անգամ տեղեկացրել է, որ այն զինծառայողներին, որոնք չեն կարողանա հաղթահարել սահմանված նշաձողը, հնարավորություն կընձեռվի՝ ավելի լավ պատրաստվելու և կրկին ատեստավորվելու։
Ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահ, ԶՈՒ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Կամո Քոչունցը նախարարին զեկուցել է քննությունների ընթացքի և առաջին երկու օրերի նախնական արդյունքների վերաբերյալ։

Сурен Папикян посетил воинские части МО
Для наблюдения процесса аттестации военнослужащих 11 июля министр обороны РА Сурен Папикян посетил также другие воинские части МО, где в рамках очередного аттестационного экзамена военнослужащие сдавали зачеты по предметам строевой и огневой подготовки, профессиональным знаниям и знанию служебных обязанностей.
Побеседовав с военнослужащим, Сурен Папикян пожелал им успешной сдачи экзаменов и высоких результатов.
Глава оборонного ведомства вновь подчеркнул, что военнослужащим, которые не смогут преодолеть установленный порог, будет предоставлена возможность лучше подготовиться и явиться на пересдачу.
Председатель аттестационной комиссии, первый заместитель начальника Генерального штаба ВС РА, генерал-лейтенант Камо Кочунц доложил министру о ходе экзаменов и зафиксированных за два предыдущих дня результатах.