ՊՆ-ն հերքում է ՀՀ ԶՈՒ-ի կողմից ադրբեջանական դիրքերը գնդակոծելու մասին Ադրբեջանի տարածած հաղորդագրությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր մայիսի 20-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները գնդակոծել են հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերը` ապատեղեկատվություն է: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումների լիարժեք վերահսկողության տակ»,- հայտնում է ՊՆ-ն:

Минобороны Армении опровергает заявление МО Азербайджана об обстреле армянской стороной азербайджанских позиций
Минобороны Армении распространило сообщение, опровергающее очередную дезинформацию, распространенную Министерством обороны Азербайджана.
“Распространенное МО Азербайджана сообщение о том, что 20 мая подразделения ВС Армении открыли огонь в направлении азербайджанских военных позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской границы, является дезинформацией", - говорится в заявлении Минобороны Армении.
Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем подразделений ВС РА.