Պապիկյանն այցելել է Ղազախստանի ՊՆ Շոկան Վալոխանովի անվան ռազմական քոլեջ
Հունվարի 24-ին` Ղազախստանի Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Ղազախստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության Շոկան Վալոխանովի անվան ռազմական քոլեջ։
Ռազմական քոլեջում Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է քոլեջի հրամանատարի և Ղազախստանի զինված ուժերի գլխավոր սերժանտի հետ։ Նախարարին ներկայացվել են քոլեջի ուսումնական ծրագրերը։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ռազմական քոլեջի և ՀՀ պաշտպանության նախարարության սերժանտների պատրաստության կենտրոնի միջև համագործակցության զարգացման ուղղությամբ։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանը շրջայց է կատարել քոլեջում, ծանոթացել կրթության պայմաններին, գրառում արել քոլեջի պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում։

Папикян посетил военный колледж министерства обороны Республики Казахстан имени Шокана Уалиханова
24 января - в рамках официального визита в Республику Казахстан, министр обороны РА Сурен Папикян посетил военный колледж министерства обороны Республики Казахстан имени Шокана Уалиханова.
В военном колледже Сурен Папикян встретился с командиром колледжа и старшим сержантом вооруженных сил Казахстана. Министру были представлены учебные программы колледжа.
Достигнута договоренность о развитии сотрудничества между военным колледжем и центром подготовки сержантов министерства обороны РА.
Затем Сурен Папикян обошел территорию колледжа, ознакомился с условиями обучения, сделал запись в Книге памяти почетных гостей.