Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է. ՊՆ-ն հերքում է Ադրբեջանի հայտարարությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել, հայտարարելով, թե իբր հուլիսի 30-ին ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից:
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈւ լիարժեք վերահսկողության ներքո։

Минобороны Армении опровергает информацию об обстреле позиций ВС Азербайджана
Минобороны Армении опровергает заявление МО Азербайджана об обстреле армянской стороной азербайджанских позиций.
“Распространенное МО Азербайджана сообщение о том, что 30 июля подразделения ВС Армении открыли огонь в направлении азербайджанских военных позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской границы, является дезинформацией", - говорится в заявлении Минобороны Армении.
Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС Армении. Об этом заявили в пресс-службе Минобороны Армении.