Դավիթ Տոնոյանը Ամանորը անց կկացնի արցախյան առաջնագծում
Դեկտեմբերի 31-ին ՊԲ զինանձնակազմի Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը շնորհավորելու նպատակով Արցախ ժամանած ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ, այցելել է հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքեր:
Հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական գերատեսչության ղեկավարները շնորհավորել են բարձր լեռնային պայմաններում մարտական ծառայություն իրականացնող անձնակազմի գալիք Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը: Անկեղծ ու անմիջական զրույցի ընթացքում Հայաստանի ու Արցախի պաշտպանության նախարարները ծանոթացել են դիրքապահների տրամադրությանը, խոսել նրանց հետաքրքրող հարցերի մասին, կարևորել բարդ բնակլիմայական պայմաններում հայրենիքի սահմանները պաշտպանող մարտիկների ծառայությունը: Պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները շնորհակալություն են հայտնել զինծառայողներին Ամանորի և Սուրբ Ծնդդյան տոները խաղաղ նշելու հնարավորությունն ապահովելու համար և անձնակազմին խրախուսել արժեքավոր նվերներով:
Նշենք նաև, որ շրջայցի ընթացքում հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական գերատեսչության ղեկավարները այցելել են կենտրոնական ուղղությամբ գործող զրահատանկային զորամասերից մեկը և անձնակազմի հետ մասնակցել տոնական ընթրիքի:

Давид Тоноян проведет Новый год на передовой в Арцахе
Министр обороны Армении Давид Тоноян, прибывший в Арцах 31 декабря для того, чтобы поздравить с Новым годом и Рождеством военнослужащих, в сопровождении командующего АО, генерал-лейтенанта Карена Абрамяна посетил боевые позиции одной из воинских частей, расположенных в северном направлении.
В ходе искренней и непосредственной беседы министры обороны Армении и Арцаха ознакомились с настроением военнослужащих, поговорили об интересующих их вопросах, отметили важность службы в сложных климатических условиях. Руководители оборонных ведомств выразили благодарность военнослужащим за обеспечение возможности мирного празднования Нового года и Рождества Христова и подарили им ценные подарки.
Отметим, что в ходе визита руководители военных ведомств двух армянских республик посетили одну из бронетанковых воинских частей центрального направления и вместе с личным составом приняли участие в праздничном ужине.