Դիվերսիայի արդյունքում վիրավորում ստացած ծառայողին վիրահատել են, այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում․ ԱՀ ԱՆ
Դիվերսիայի արդյունքում վիրավորում ստացած ծառայողին վիրահատել են, այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում՝ բժիշկների հսկողության տակ, վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր։
Այս մասին հայտնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը։
Մարտի 5-ին՝ ժամը 10:00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինված ուժերի դիվերսիոն խմբի կողմից հարձակման է ենթարկվել Արցախի Հանրապետության ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենան, որի հետևանքով, այս պահին ճշտված տվյալներով 3 մարդ զոհվել է, 1-ը՝ վիրավորվել։

Раненого прооперировали: состояние оценивается как стабильно тяжелое
В результате нападения диверсионной группы вооруженных сил Азербайджана, зафиксированного сегодня утром около 10:00, 1 сотрудник полиции МВД был доставлен в ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах с огнестрельным ранением в грудь. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
«Раненого прооперировали, сейчас он находится в реанимации под наблюдением врачей, его состояние оценивается как стабильно тяжелое.
Добавим также, что все медицинские учреждения, находящиеся в ведении Министерства здравоохранения Республики Арцах, обеспечены необходимыми лекарствами и нет проблем с запасами крови", - говорится в сообщении.