Վառելիքային ճգնաժամ չառաջանալու համար Արցախում անցնում են  խնայողական ռեժիմի
Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի և գազամատակարարման արգելափակման հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում առաջացել է բենզինի, դիզվառելիքի, հեղուկ և սեղմված գազի պակաս: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Վառելիքային ճգնաժամ չառաջանալու համար ԱՀ կառավարությունը տնտեսվարողների հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել՝ անցնելու խնայողական ռեժիմի:
Լցակայաններում վառելիք առաջնհերթ կտրամադրվեն շտապ օգնության ծառայությանը, հասարակական տրանսպորտին և հատուկ ծառայություններին:
Վառելիքի տրամադրման մեխանիզմների և ընթացակարգերի մասին հանրությանը տեղեկատվություն կտրամադրվի լրացուցիչ:
Քաղաքացիներին կոչ է արվում խնայողաբար օգտագործել վառելիքը և տրանսպորտային միջոցներն օգտագործել խիստ անհրաժեշտության դեպքում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Чтобы избежать топливного кризиса, в Арцахе переходят на режим сбережений
В результате блокирования Азербайджаном дороги, соединяющей Арцах с Арменией, и газоснабжения в Республике Арцах возникла нехватка бензина, дизельного топлива, жидкого и сжатого газа. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
«Чтобы избежать топливного кризиса, правительство Республики Арцах договорилось с хозяйствующими субъектами о переходе на режим экономии:
Топливо на заправочных станциях в первую очередь будет предоставляться службе скорой помощи, общественному транспорту и спецслужбам:
Общественности будет предоставлена дополнительная информация о механизмах и процедурах предоставления топлива:
Граждан призывают экономно использовать топливо и использовать транспортные средства в случае крайней необходимости»,- говорится в сообщении․